Jedno z najbardziej znanych uzdrowisk polskich, położone w otoczeniu rozległych lasów bukowo-iglastych w dolinie Kryniczanki i jej dopływów. Jest to miejscowość o wyjątkowych walorach klimatycznych, leczniczych, turystycznych rekreacyjnych i sportowych. Swoją sławę zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym. Krynica proponuje mnóstwo dogodnych szlaków pieszych i rowerowych. Miłośnicy „białego szaleństwa” mogą również korzystać z doskonale przygotowanych stoków na Jaworzynie Krynickiej, mając do dyspozycji najnowocześniejszą i najdłuższą kolejkę gondolową w Polsce. Na uwagę zasługuje również Centrum Narciarskie „Słotwiny” z licznymi trasami narciarskimi oraz wyciągiem krzesełkowym. Z Krynicą związana jest postać malarza- prymitywisty Epifaniusza Drowniaka zwanego Nikiforem Krynickim. Atrakcją Krynicy jest organizowany w sierpniu Festiwal im. Jana Kiepury, który ściąga liczne rzesze miłośników opery i operetki oraz wiele imprez o międzynarodowym znaczeniu.

Każdy, kto zawita do HAJDUCZKA, zabierze ze sobą również wspaniałe wspomnienia z licznych atrakcji, które oferuje Krynica i okolice:

krynica-wycieczki-piesze

Szlaki turystyczne

Od wiosny do jesieni wędrując po okolicznych górskich szlakach to sposobność, by połączyć zabiegi regenerujące dla ciała i kojące ducha z niezapomnianymi wrażeniami z górskich szlaków turystycznych zarówno dla amatorów jak i doświadczonych piechurów, które zachwycają pięknym krajobrazem nie tylko miłośników gór. Dookoła wspaniałe warunki na marsz z kijkami do Nordic Walking na pobliską Górę Parkową: urokliwe alejki spacerowe oraz przepiękne miejsca widokowe z panoramą Krynicy pozwolą na relaks i poprawę kondycji.

krynica-rowery

Szlaki rowerowe

Dodatkowo zachęcamy turystów preferujących turystykę rowerową do skorzystania z licznych tras - każdy może wybrać coś dla siebie dostosowując długość trasy do swoich możliwości.

gora-parkowa-kolejka-krynica

Górskie wycieczki kolejkami

Wycieczka najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce, gdzie z wagoników oraz ze szczytu Jaworzyny Krynickiej (1114m) roztacza się wspaniała panorama Beskidów.

Przez piękny Park Zdrojowy biegnie trasa kolejki linowo-terenowej na szczyt Góry Parkowej (742m). Przepiękne alejki, staw z łabędziami i dzikimi kaczkami, wiele oczek wodnych i liczne altanki - to miejsce, które warto zwiedzić.

krynica-cerkiew

Okoliczne zabytki i atrakcje

Natomiast okoliczne zabytki, muzea i atrakcje regionalne urozmaicą i dopełnią wypoczynek w naszym ośrodku. Bogactwo kulturowe, architektoniczne oraz krajobrazowe Krynicy-Zdrój będą prawdziwą ucztą dla zmysłów o każdej porze roku. Krynica i jej mieszkańcy w obrazach słynnego na całym świecie malarza Nikifora w Muzeum Romanówka, Muzeum Zabawek – dzieci odkrywają świat zabawek swoich rodziców, a rodzice przenoszą się wspomnieniami do swoich lat dziecięcych.

krynica-pijalnia-jana

Pijalnie Wód Mineralnych

Pijalnie Wód Mineralnych ze znakomitymi wodami leczniczymi.

Pijalnia Główna.
Wody mineralne: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny, Zuber.

Pijalnia "Mieczysław".
Woda mineralna: Mieczysław

Pijalnia "Jana".
Wody mineralne: Jan,Józef

Pijalnia "Słotwinka".
Woda mineralna: Słotwinka

wyciag-narciarski-krynica

Zimowe szaleństwo

Zimą zapraszamy miłośników białego szaleństwa. Wymarzone miejsce dla wszystkich pragnących aktywnego wypoczynku na nartach, snowboardzie, łyżwach. Do tego trasy narciarstwa biegowego, park snowboardowy, kulig z pochodniami oraz inne formy czerpania z białego szaleństwa, sprawią wiele niezapomnianych wrażeń. Największe centrum narciarskie na Jaworzynie Krynickiej (odległość ok.7km), Słotwiny (ok.5km) oraz Tylicz (ok.5km).

INNE ATRAKCJE W KRYNICY

 • Festiwal im. Jana Kiepury- coroczna impreza prezentująca najpiękniejsze opery i operetki z udziałem wybitnych solistów. Uważany jest za jeden z największych letnich festiwali w Polsce i w tej części Europy.
 • Krynica jest także miejscem wielu konferencji, m. in.: Forum Ekonomiczne, odbywające się na początku września, w którym zwykle bierze udział wiele znanych osób ze świata polityki i gospodarki.
 • Wieża widokowa i ścieżka w koronach drzew;
 • Muzeum Turystyki Górskiej przy Schronisku PTTK na Jaworzynie Krynickiej;
 • Muzeum „Łuczakówka”;
 • Pomniki, m.in. Jana Kiepury, Nikifora;
 • Fontanny multimedialne na Deptaku;
 • Krynicka Orkiestra Zdrojowa;
 • Kino cyfrowe Jaworzyna II;
 • Parki: Zdrojowy, im. Kazimierza Pułaskiego, im. Nitribitta, Słotwiński;
 • Baseny;
 • Park linowy;
 • Hala lodowiskowo- sportowa;
 • Sankostrada;
 • Korty tenisowe;
 • Kręgielnia.